Association of the New Covenant logo
  • Decrease
  • Increase
Catholic Evangelization Training Center

Malta

Malta jest małą wyspą na Morzu Śródziemnym, zajmuje obszar około 320 km-2, który zamieszkuje 385.000 ludzi, z czego 97% to katolicy.

W 1991 r. na spotkaniu w Attard Siostra Angeline Bukowiecki i Siostra Jan Nattermann zostały zaproszone przez Ojca Antone Portelli na Maltę, by przeprowadzić Szkolenie Liderów DZIEJE II dla 22 osób.

Albert Galea, Dyrektor Procesu DZIEJE II w parafii Najświętszej Maryi Panny w Attard, dzieli się z nami tym, co dokonalo się w tej parafii jako owoc Szkolenia Liderów z 1991 r.

"W 1992 r. w naszej parafii otworzyliśmy Szkołę Ewangelizacji. Szkoła wyposażyła uczestników w niezbędną wiedzę i umiejętności ewangelizacji w Kościele katolickim, jak też stała się miejscem doświadczenia głębokiego osobistego nawrócenia ku Osobie Jezusa Chrystusa. Pierwsze Szkolenie zakonczyło się Nadzorowaną Akcją Ewangelizacyjną przeprowadzoną w parafii w czasie od listopada '92 do lutego' 93".

"W każdym następnym roku przeprowadzaliśmy Szkolenia Ewangelizacyjne i mogliśmy obserwować jak wzrasta liczba grup i liczba uczestników małych grup dzielenia. Nadal trwa też permanentna Akcja Ewangelizacyjna".

"W ciągu ostatnich trzech miesięcy, tzn. od października do grudnia 1997 r. Podejmowaliśmy działania zmierzające do większej konsolidacji Procesu DZIEJE II w Attard poprzez przeformowanie małych grup. Mamy obecnie 12 grup (8 zenskich i 4 męskie) oraz 3 Liderów Rejonu.

"W Procesie uczestniczy 120 osób dorosłych, w tym Koordynatorzy. Wyjścia ewangelizacyjne są podejmowane regularnie każdego tygodnia. Comiesięczne spotkania wszystkich członków Procesu DZIEJE II w październiku i listopadzie były bardzo udane. Nasze grudniowe spotkanie miało charakter Bożonarodzeniowego (Świątecznego) Przyjęcia. Wzięło w nim udział prawie 200 osób dorosłych i dzieci. Jesteśmy szczęśliwi, obserwując, jak toczy się Proces DZIEJE II w naszej parafii; rozwija się powoli, dokładnie w taki sposób, w jaki został nakreślony".

Dziękujemy Tobie, Albercie, zespołowi Koordynatorów i Animatorce małych grup za wielki, wytrwały wysiłek włożony w realizację Procesu DZIEJE II.

Proces DZIEJE II jest prowadzony w Attard wyjątkowo dobrze, tak iż parafia Najświętszej Maryi Panny staje się parafią wzorcową w procesie.

W lutym 1996 zostalyśmy zaproszone przez Ks. Antona Cassara, proboszcza, aby przeprowadzić Szkolenie Ewangelizacyjne Liderów DZIEJE II dla Zespołu Koordynatorów z parafii Chrystusa Króla w Paola, Malta.


Ks. Anton Cassar, proboszcz
Chrystusa Króla

Oliver Cardona, Dyrektor Zespołu Parafii
Koordynatorów Procesu DZIEJE II
w Parafii Chrystusa Króla

How To Contact Us Back Return To Main Menu